נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב.


ביום ג', 8 ביולי 69 נשלח זוג מטוסי שחק של טייסת העטלף לצילום בשטח סוריה. בנוסף למשימת הצילום, הם נועדו לגרות את מטוסי הירוט  הסוריים.

כך סופר בספר ההפלות של הטייסת:

" (אורי) אבן (ניר)  ו(גדעון) רביב מפטרלים באיזור קונייטרה בגלל פעילות של טייסת העטלף בסוריה. (שלמה) וינטרוב-(קובי) ריכטר  מוזנקים ומצטרפים לרביעיה. הרביעיה טסה לכיוון 220 מעל קונייטרה בגובה 20,000 רגל ומדווח על רביעית מיגים בגובה 15,000 שפונה מערבה.

השלכת נתיקים ופנייה מזרחה.אבן מגלה קשר עין עם המיגים ונכנס איתם לפניה. וינטרוב רואה זוג מיגים יותר גבוה המשגר טילים בזוית צידוד של מעל ל-90 מעלות ומזהיר את ריכטר שרואה גם הוא את השיגור ושובר.

ריכטר ממשיך עם אחד המיגים  העולה בקרב פניה בתחילה אנכי ואחר כך טייס המיג מנסה לנתק מגע. ריכטר חותך אותו ומשגר עליו אך הטיל מתפוצץ רחוק ממנו.ריכטר ממשיך לרדוף, ומפיל אותו בתותחים.וינטרוב פונה אל המיגים ומוריד את האף לאסוף מהירות. הוא מבחין בזוג התחתון, מתיישב עליו, בפנייה חדה ומתחיל לסגור על האחורי ליעף תותחים. אבן ממשיך אחרי המיג מהזוג העליון ורביב כללית איתו.

אבן מזהיר את וינטרוב  שהמיג מנסה ללכת עליו והוא יכול להמשיך  בינתים. בהמשך הוא מודיע לוינטרוב "שבור" .וינטרוב משתהה בשבירה  ואבן צועק "וינטרוב שבור, יוסטפויומט" ואז שובר ועוזב את המיג שלפניו  והמיג שמאחור נשפך ועובר קדימה .אבן ממשיך אחרי המיג , משגר טיל יהלום שלא מנהג, מגיע למצב "שפריר" ומפיל את המיג עם שפריר שני.

וינטרוב חוזר למיג שעזב וסוגר עליו בפניה. המיג הופך הטייה ונכנס למספריים במהירות נמוכה כשהוא בחיסרון בולט ומנסה לנתק מגע בכיוון מטה. וינטרוב מפיל בשיגור שפריר שני.שלושה מיגים מופלים והרביעי ברח.יש עוד הרבה דלק ותחמושת.ריכטר חוזר לנחיתה מחשש לריקושט א"א במנוע.השאר ממשיכים לפטרל וחוזרים אח"כ לנחיתה."


חוזרים מהקרב. התמונות באדיבות רענן וייס


שלמה נבות קובי ריכטר
אורי אבן ניר ריכטר לוחץ את ידו של אבן ניר
אנשי טייסת הסילון הראשונה חוגגים עם בקבוק שמפניה

 
לייבסיטי - בניית אתרים