טייסת 117          
 


תאריך הקמה3 ביוני 1953 נסגרה כטייסת מטאור ב-1 בפברואר 1962

פתיחה מחדש כטייסת שחק: 7 ביולי 1962.סגירה:12 באוקטובר 1979.

פתיחה מחדש כטייסת נץ: 2 ביולי 1980 סגירה:27 בנובמבר 1986

פתיחה מחדש כטייסת ברק: 9 בפברואר 1989

מפקדי הטייסת:

עידן המטאור


רס"ן מנחם בר

רס"ן שמואל שטופר

רס"ן אהרון יואלי 8.56-1.58

רס"ן אלי פיינגרש 1.58-4.59

רס"ן שמעון אש 4.59-10.60

רס"ן ישעיהו ברקת 10.60-2.62


עידן השחק

רס"ן שמואל שפר 2.62-5.64

רס"ן דוד עברי 5.64-7.66

סא"ל עמיחי שמואלי 7.66-

סא"ל אורי אבן ניר

סא"ל יהודה קורן

סא"ל גיורא אפשטיין

סא"ל יעקב ריכטר

סא"ל ערן גל


עידן הנץ

סא"ל זאב רז 30.11.79

סא"ל יצחק גת

סא"ל דובי יופה


עידן הברק

סא"ל גדעון איילת

סא"ל יהודה קם

סא"ל אילן רמון עד 1992

סא"ל שלומי רוני ז"ל

סא"ל דרור בן דוד

סא"ל אבישי לוי

סא"ל אייל אשל

סא"ל עידו יעקבי 8.00-6.02

סא"ל גור ליש 6.02-7.04


סא"ל  ניר 7.04-24.8.06

סא"ל פלג 24.8.06-11.8.08

סא"ל עודד 11.8.08-12.8.10


סא"ל יפתח 12.8.10-30.7.12

סא"ל גיא 30.7.12-


מטוסי הטייסת:

מטאור

שחק

נץ

ברק


לייבסיטי - בניית אתרים