נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב


בתאריך  8 ביולי 69 הוזנקה מרמת דוד רביעית מטוסי שחק של טייסת הסילון הראשונה לתיגבור מטוסים אחרים של הטייסת שניהלו קרב אויר מול מטוסי מיג סוריים מעל  לרמת   הגולן.מיגים אלה הוזנקו ליירט שני  מטוסי שחק צילום ומטוס שחק מלווה של טייסת העטלף שצילמו את השטח שבין רמת הגולן לדמשק ושאותם הטיסו אברהם שלמון, איתן כרמי וראובן רוזן.
 
כשהיתה הרביעיה בדרך לאיזור קיבל המוביל הודעה מהבקר שהקרב הסתיים
.
 
הבקר ושלח אותם לפטרול לאורך הגבול עם סוריה.לאחר זמן מה הוזנקו מטוסים נוספים והצטרפו אליהם.באחת הפניות דרומה קיבל המוביל דיווח על רביעית מטוסי מיג סוריים  במרחק של עשרה מייל מהם והטסים מערבה לכיוונם. מטוסי המבנה השליכו בידונים ופנו לעבר המיגים.זוג מיגים טס גבוה לחיפוי והזוג השני נכנס לקרב עם מטוסינו.

 מספר רן גורן, שהטיס את אחד ממטוסי השחק  לביטאון חיל האויר:

 "פתחנו מבערים מלאים.המרחקים הלכו וגדלו.התישבנו על זוג מיגים וכשהבטתי קדימה להערכת המצב ראיתי כי הזוג שעליו התארגנו יושב על מטוסים שלנו".
 
גורן הזהיר ברדיו את טייסי השחק הנרדפים ובאותה עת צימצם את המרחק בינו למיג האחורי."עצרתי ממש מעליו וראיתי שהוא כלל לא מרגיש בנוכחותי.סגרתי טווח והמשכתי להתקרב אליו,ולפתע ראיתי שהוא  מכוון שוב למטוס שלנו.ברגע שהזהרתי את חברי ראיתי איך המיג משגר טיל לעבר השחק ששבר.צעקתי "שוגר טיל" וראיתי  כיצד זה מתפוצץ ליד המטוס של חברי" .מספר רסיסים מטיל ה"אטול" ששיגר המיג חדרו למטוס השחק  מס' 33 של טייסת הקרב הראשונה שאותו הטיס סרן איתן בן אליהו, (לימים  מפקד ח"א.) אך לא נגרם כל נזק ממשי.

גורן שיגר טיל שפריר 2 לכיוון המיג שלפניו,ובאותו רגע הוזהר לשבור מכיוון שמיג יושב על זנבו."שברתי וראיתי כיצד השפריר שלי משפשף את המיג.חלקו האחורי של המטוס  הסורי החל לבעור ותוך שניות הוא  התפוצץ לרסיסים."
לייבסיטי - בניית אתרים