נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב
 

בתאריך 25 ביוני 70 בשעות הצהריים, הוזנקו  שני מטוסי קורנס של טייסת האחת למפגש עם מטוסי מיג 21 סוריים שניסו ליירט את מטוסי ח"א שתקפו כוח שריון סורי שהצליח לכבוש מוצב של צה"ל, והיה בדרכו חזרה לסוריה.על קו הגבול השיגו טייסי הקורנס נעילת מכ"מ, ורדפו אחרי המטוסים הסוריים עד דמשק, שם קיבלו הוראה מבקר היירוט לחזור ולפטרל על קו הגבול. הבקר הזהירם שישנם מיגים סוריים נוספים באיזור.
 
לפתע השליך י' ,בן זוגו של פלד את המיכלים הנתיקים וצעק בקשר "מיגים!".הבקר צעק שאלו מטוסי שחק של ח"א, אך היה ברור שזוהי רביעית מטוסי מיג 21.טייסי הקורנס שיגרו טילי ספארו אך אלה לא פגעו עקב זויות הצידוד הגבוהות.

שלושה מהמטוסים הסוריים החלו בפניה שמאלה ואילו הרביעי צלל כלפי מטה בזוית שטוחה.י' נכנס ל"מספריים" עם המיג הבודד.המיג ביצע פניה שטוחה לימין לכיוון מזרח, כשי' טס מעליו ומתכונן להתישב על זנבו.פלד ונווטו משה גולדווסר בקורנס 680  היו בעמדה טובה יותר, אך כשהרים המיג את האף ושיגר טיל אטול לכיוון מטוסי שחק שטסו בכיוון מזרח, הוא כבר היה בכוונת של יהודה קורן,טייס שחק מטייסת הסילון הראשונה, באותו הזמן פלד-גולדווסר נכנסו לעמדת שיגור בטווח 1.4 מייל, ושיגרו טיל ספארו.
 
הטיל יצא לדרך ולאחר כ-1500 מטר כבה מנועו הרקיטי.הטיל המשיך בתנועתו קדימה,פגע במיג,התפוצץ וחתך את זנבו.המיג יצא מאיזון והחל להסתחרר. טייסו נטש והמטוס פגע בקרקע והתפוצץ.
 
 


 

 

לייבסיטי - בניית אתרים