נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב

פרטי המטוס:

דגם:מיסטר IV

יצרן:דאסו, צרפת

תיאור האירוע:


ביום שישי,21.11.67  בעה 08:45  החלו טנקים ותותחים ירדניים שהיו מוצבים מעבר לנהר הירדן,באיזור גשר אום שורט,צפונית ליריחו, לירות אש לעבר כוחות צה"ל שהיו מוצבים במקום. כוחותינו השיבו באש וח"א הוכנס לכוננות. חיל האויר הזניק החל משעה 09:40 מבנים של מטוסי מיסטר מטייסת העמק ומטייסת הכנף המעופפת,וכן מבנה של מטוסי אורגן של טייסת הצרעה לתקיפת הכוחות הירדניים והשתקת האש.
 
את אחד המבנים של טייסת הכנף המעופפת, שהמריא מתל נוף בשעה 10:20  הוביל סמ"ט א' של הטייסת,סרן דוד נבו במיסטר 62. איתו במבנה היו סגן שמואל בן רום,סג"מ מנחם אליהו,וסגן אורי ספיר.
 
משימתו של המבנה היתה לתקוף בפצצות נפל"מ מטרות בין שונת נמרין לעיירה כראמה.בעת התקיפה נפגע מטוסו של נבו מאש נ"מ שירו הירדנים.נבו הפנה את מטוסו לכיוון שטח ישראל אך איבד את השליטה בהגאיו ונאלץ לנטו כשהמטוס ממשיך לכיוון דרום מערב ולבסוף פוגע בקרקע ומתרסק. 

כשנחתו טייסי המבנה ונבו לא שב הוזנקו מתל נוף , כ-20 דקות לאחר הנטישה שני מסוקי S-58 של טייסת החרב המתהפכת וכן מטוס נורד של טייסת הפילים כדי לנסות ולאתר את נבו בעזרת מאתרי אותות של מכשיר "שרה"  שהיו מורכבים עליהם. נבו צנח והגיע בשלום לקרקע אך הותקף מיד עם נחיתתו ונרצח בידי בדואים שהיו באיזור.
לייבסיטי - בניית אתרים