נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב

פרטי המטוס:

דגם
:A-4H סקייהוק

יצרן:דגלס, מפעל אל סגונדו, ארה"ב

תיאור האירוע:

מתוך אתר נעדרים:

 
ביום שלישי, ה-9 בספטמבר 1969 ביצע צה"ל מבצע משולב רחב היקף בחוף המערבי של מפרץ סואץ.הפשיטה המשוריינת שכונתה "מבצע רביב" בוצעה כתגובה על תוקפנות מצרית במלחמת ההתשה. נחתות של חיל הים הנחיתו כוח משוריין באזור אל- חפייר. הכוח שהיה רכוב על גבי טנקים ונגמ"שי שלל נע כ-50 קילומטר דרומה, כשהוא משמיד מוצבים וכוחות מצריים בדרכו. הכוח שהה על אדמת מצרים כעשר שעות במהלכן הושמדו תשתיות (עמודי חשמל), תחנות תצפית מצריות, תחנת מכ"מ אתרעה אווירית, תחנת מכ"מ ימית וכלי רכב שנעו על ציר התקדמות הכוח. מספר האבידות שהסב הכוח הוערך ב-70 עד 100 הרוגים מצריים. לכוח הפושט היה פצוע קל אחד.

כחלק מהמבצע המשולב המריאה מבסיס רמת דוד בשעה 07:20 רביעייה של מטוסי סקייהוק.1 מוביל הרביעייה היה חגי רונן ז"ל ועימו טסו אהרון שביט, רמי הרפז וחנן תורן. רביעיית המטוסים
הגיעה לאזור רס זעפרנה והפציצה תחנת מכ"מ. מטוסו של חגי רונן 2 נפגע מאש נ"מ והקשר עמו נותק. מיד לאחר מכן הוא נראה פונה לכיוון חוף סיני. כשהיה מעל מפרץ סואץ הוא נטש את
מטוסו וחבריו למבנה ראו אותו צונח מגובה 7,000 רגל. במהלך הצניחה לא הצליח חגי רונן ז"ל  לנפח את סירת ההצלה ומייד לאחר הפגיעה במים הוא נעלם.

לאזור הגיעו שני מטוסי סקייהוק נוספים, שני מסוקי בל 3 ושני מסוקי סופר פרלון 4 אולם חגי רונן ז"ל לא נמצא. חיפושים אוויריים, יבשתיים וימיים לא העלו דבר.

1. הערת המערכת:מטוסים מטייסת העמק
2. הערת המערכת: מטוס עייט 26
3. הערת המערכת: מסוקי בל 205 של טייסת החרב המתהפכת.
4. הערת המערכת:מסוקים של טייסת הצרעה.

 
לייבסיטי - בניית אתרים