נכתב ע"י אמיר שגב

הכנס הוקדש לטייסות המסוקים ויחידה 669 * מח"א: נפתח טייסת כטב"מ נוספת

הכנס השנתי של עמותת חיל האויר התקיים ביום חמישי, 23 לדצמבר, בהיכל התרבות בת"א. כמדי שנה, הוקדש הכנס לנושא מרכזי אחד, והשנה – "מצילים חיים", הוקרה לטייסות מסוקי הסער ויחידה 669. במהלך הכנס הוקרנו סרטים המתארים חילוצי חיילים ואזרחים שבוצעו על ידי טייסות המסוקים ויחידת החילוץ 669, כאשר המחלצים והמחולצים מלווים בראיונות את הסרטים. בין המחולצים נמנו סא"ל (מיל') יהונתן שחר, מפקד טייסת "הכנף המעופפת" שנטש מיסטר בשטח מצרים במלחמת ששת הימים; יעקב גופר, חייל "גולני" שנפצע קשה וחולץ ממעוזי התעלה במלחמת ההתשה; ודרור קנדלשיין, לוחם חי"ר במילואים ופצוע קשה ממלחמת לבנון השנייה שחולץ וחייו נצלו ע"י צוות מסוק ינשוף מטייסת "החרב המתהפכת".

את הכנס הנחה שדר הרדיו יואב אביב, איש טייסת "מובילי הלילה" בעברו. לראשונה הופיע האלוף (מיל') הרצל בודינגר כנשיא עמותת חיל האויר. בודינגר, שהחליף את אלוף (מיל') אביהו בן נון כנשיא העמותה הודה לו במלים חמות על התקופה בה כיהן.

אורחי הכבוד בכנס היו שר הבטחון אהוד ברק, מפקד חיל האויר האלוף עידו נחושתן ותא"ל (מיל') רון חולדאי, ראש העיר תל אביב.

מפקד חיל האויר סקר בנאומו את פעילות יחידת החילוץ בשנה האחרונה, וסיפר לקהל כי מדי שנה ניצלים בזכות היחידה כ-200 איש, אזרחים וחיילים, ברחבי ישראל. מפקד חיל האויר סיפר על השנה האחרונה בפעילות חיל האויר, והתיחס לקליטה הצפויה של מטוסי ה-F-35 ולמערך הכטב"מ עם פתיחת טייסת ה"איתן" השבוע. האלוף נחושתן גם גילה לקהל כי צפויה פתיחת טייסת כטב"מ נוספת, אולם לא פירט מהם כלי הטייס שישרתו בה.

את הערב ליוותה להקת חיל האויר, והוא נחתם בהופעת ה"גבעתרון".

כריכת חוברת הכנס


 

לייבסיטי - בניית אתרים