נכתב ע"י רפי לוסקי

שלום חברים

יום חמישי, חג סוכות, הוא יום הורדת הדאונים. התחזיות טובות לצפון, אבל מניסיון גרוע מאוד בערבה ודרומה לירוחם.

אני המדריך התורן. תדריכים לכולם ב 8:30 , וכיאה למועדון טייסי מרחק,  כולם ממריאים להעברת הדאונים לעין יהב בדאיית מרחק. ראשון ממריא אייל שמש עם הקלאב אסטיר, אחריו שמוליק עם הטווין, מיד גבי עם הליבל, ירון עם הטווין , ןאז אני המדריך עם ארינה ב KA-7 , אחרינו ממריא דודי עם הדאון שלו , וישראל עם הדאון שלו (שניהם שלא לצורך ירידה למחנה), אברון עם הפיק, גרא עם הטווין, ובסוף יובל עם הספיד, עשרה דאונים יוצאים למרחקים .

כשאני וארינה באוויר, יש עננים עם בסיס בגובה 5,000 רגל. די בקלות אנו מגיעים לירוחם ושם פוגשים את ירון ב 5,500 ויחד מגיעים בקלות רבה לעין יהב. בינתיים גבי שמוליק ואברון טועים בכיוון הטיסה. כשהם מגיעים לבית שמש, הם כנראה מבינים שעין יהב זה בדרום וגם הם מגיעים די בקלות לעין יהב.

מר שמש שניסה את המזרח,  נשאר בערד בנחיתת חוץ ראשונה שלו. גרא לא הצליח לצאת ולכן חזר לתימן. יובל שהיה אחרון , סיים בדימונה.

ארוחת ערב רבת משתתפים של חברים ובני משפחות סיימה את יום הראשון של המחנה.

ביום שישי ביצענו 32 טיסות של חברים ובני המשפחות באווירה של הפנניג, כיאה למסורת המחנות של מרכז דאייה נגב. בערב הצטרפו אורחים ממועדון מגידו. שוב ארוחת ערב דיבורים וסיפורים כיאה למפגשי דואים.

ביום שבת תנאיי הדאייה בערבה היו אפס. אני מנצל את המנוע שיש לי בדאון וממריא ונוסק לגובה 7,000 רגל, מה שמאפשר לי לגלוש לתחילת תנאיי הדאייה שמתפתחים בשדה תימן וצפונה. בסיסי ענן רק 4,000 רגל. טיסה חביבה וקלה ונמוכה עד רמלה, משם חזרה לאוויר שמתייצב במהירות בדרום לרמת חובב ולשדה האם שלנו תימן דרך אופקים, כ 200 קילומטר. סיום פרק ראשון של המחנה.

אנא ראו כאן 

נחיתות רכות

 
לייבסיטי - בניית אתרים