נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב

פרטי המטוס:

דגם: A-4N סקייהוק

מספר יצרן:14518

מספר צי: 159819תולדות המטוס:

נקלט בטייסת הדרקון המעופף בבסיס תל נוף בתאריך  5 בספטמבר 76. עבר עם הטייסת לבסיס נבטים באוקטובר 83, שם הופעל כמטוס תקיפה.עם סגירת הטייסת הועבר לטייסת הכנף המעופפת באותו בסיס שם שימש לתקיפה וכמטוס אימון בקא"מ.בתקופת שירותו בטייסת  בוצע בו שינוי שבו הורכבה מערכת AN/ABS-19  ANGLE RATE BOMBING SYSTEM  לתקיפה עם פצצות מונחות לייזר PAVEWAY 1/2  ופצצות גריפין תוצרת מפעל מב"ת של התע"א. כשנסגרה הטייסת בסוף שנת 82  לקראת קליטת מטוסי הנץ הועבר לטייסת הנמר המעופף  בבסיס חצרים.

מחמשים את עייט 391 של טייסת הדרקון המעופף  בעת תרגיל חימוש שנערך בתל נוף (באדיבות רענן וייס) מכסים את המטוס בבסיס נבטים כהכנה לסופת חול (באדיבות רענן וייס)
עייט 391 של טייסת הכנף המעופפת חמוש בפצצות מונחות ליזר מדגם "גריפין" (באדיבות רענן וייס)
 
בטייסת זו שימש המטוס למשימות מבצעיות כגון תקיפה, הנרה ותדלוק באויר, וגם לאימון חניכי מגמת מתקדם קרב בביה"ס לטיסה. עם הזמן, במטוס בוצעו שינויים שכללו את החלפת מערכת הכינון חימוש/ניווט מדגם "קריסטל" של חברת "אלביט" במערכת תצוגה עילית של חברת VECTOP וכן התקנת מחשב משימה ובקרת אש מתקדם,ומערכת ניווט משופרת. השינויים במטוס בוצעו בטייסת תחזוקה בחצרים בעזרת קיטים שסופקו ע"י חברת "ראדא".והפכו אותו לדגם "עייט משופר"

עם קליטת מטוס הלביא בביה"ס לטיסה  והפיכתו למטוס האימון המתקדם של חיל האויר, יצא המטוס משירות עם תום עידן העייט בחיל האויר, מטס הפרידה של מטוסי העייט נערך ב-13 בדצמבר 2015 והמטוס הוטס בו במבנה השלישי.


עייט 391 ב"מסדר הסיום" בבסיס חצרים,13.12.15 (צילום:Starman)
לייבסיטי - בניית אתרים