נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב
 
פרטי המטוס:
 
דגם:F-15A-17-MC איגל
 
יצרן:מקדוננל דגלס,ארה"ב
 
מספר יצרן: 315/IA009
 
מס' חא"א:76-1513

(באדיבות עפר צידון)
 
 פרטי האירוע:
 
רס"ן גיא גולן,טייס כוננות בטייסת אבירי הזנב הכפול,הוזנק בשעה 02:00 בליל ה-29 בספטמבר 79 לירוט מטוס שהתגלה על מסכי המכ"מ בגבול הצפון. הוא המריא בבז 676 וכששב לנחיתה לאחר כ-20 דקות,עם הרבה דלק וחימוש,התרסק לפני המסלול .
 
"ביום שישי, בתשע בערב, הגעתי לבקר את גיא בדת"ק הכוננות", מספר יורם פלד בראיון לביטאון חיל האויר.. "הוא היה עצוב. ישבנו ודיברנו על כל הדברים שבעולם. לפתע הסתכלתי על השעון וראיתי שלא שמנו לב, אבל כבר אחת בלילה. יצאתי החוצה לכיוון האופנוע שלי ולא ראיתי מטר קדימה. היה מזג-אוויר גרוע, המון ערפל. חזרתי לדת"ק ואמרתי לגיא 'חמודי, אין כוננות, אין בטיח, אף אחד לא טס במזג-אוויר כזה, לך תישן'. עליתי על האופנוע ונסעתי הביתה"

(באדיבות רענן וייס)

"ההזנקה תפסה אותו במצב של שינה מוחלטת", אומר בני צינקר באותו ראיון. "הוא המריא במהירות, ולאחר 20 דקות באוויר, קיבל אישור לחזור לבסיס. מזג-האוויר היה גרוע ביותר, ובדיעבד הסתבר שהוא היה צריך לבצע נחיתת מכשירים, מה שלא הורו לו לעשות. הוא ביצע הקפה לקראת נחיתה, ובפנייה האחרונה להתיישרות אל מול המסלול, בפיינל, התרסק באדמה. הוא לא נטש. כתוצאה מהפגיעה בקרקע, ניתק הכסא שלו מהתושבת והוא קיבל מכה חזקה בראש. המטוס נשאר שלם כמעט לחלוטין".
לייבסיטי - בניית אתרים