נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב
 

מבנה "אתא" ובו זוג מטוסי נשר של טייסת הצירעה, חמושים בטילים ובמיכלים נתיקים, שאותם הטיסו ראובן רוזן  (נשר 14) ומנחם קשטן, פיטרלו באיזור קונייטרה ביום 12 באוקטובר 73. בערך בשעה 16:00 תקפו מטוסי סוחוי 20 סוריים את כוחות השריון שלנו שנעו מחאן ארנבה מזרחה, ועליהם חיפו זוג מטוסי מיג 21.

רוזן וקשטן הופנו ליירוט התוקפים כשהיו בדרכם חזרה לבסיס.הבקר הזהיר את הזוג ממטוסי מיג 21 שעלולים להימצא באיזור.זוג הנשרים השליך נתיקים והחל במרדף אחרי מטוסי הסוחוי בגובה נמוך ובמהירות גבוהה, כשרוזן מוביל וקשטן שומר על זנבו.

רוזן שיגר טיל על הסוחוי האחורי אך זה התפוצץ קרוב אליו והסוחוי המשיך לטוס.רוזן המשיך במרדף והתארגן לשיגור טיל נוסף. תוך כדי כך נפגעה כנפו של המטוס הסורי מפגזי נ"מ שירו עליו הסורים אך הוא המשיך לטוס.רוזן שיגר טיל נוסף אך גם זה לא הפיל את הסוחוי.רוזן צימצם את המרחק ביניהם לטווח תותחים אבל לא יכול היה לשים את הכוונת על טרפו בגלל הגובה הנמוך בו טסו. קשטן איבד קשר עיין עם רוזן לאחר ששבר מטיל נ"מ שנורה עליו, ובן זוגו של הסוחוי המשיך לטוס לידו.

לבסוף הוכרח טייס הסוחוי להרים את האף מעל קפל קרקע, ורוזן ניצל את ההזדמנות וירה צרור מתותחיו. הסוחוי נפגע והתרסק על הקרקע הסלעית.
זוג הנשרים חזר לחצור דרך ירדן על מנת לא לעבור מעל לחזית.
לייבסיטי - בניית אתרים