נכתב ע"י אבינעם מיסניקוב
 

במלחמת ההתשה עם הסורים,הלכו וגברו התקריות באזור החרמון באפריל 74.טייסת הפטישים הזניקה ב-29 בחודש רביעית מטוסי קורנס שהוביל יורם אגמון עם נווטו מאיר גור בקורנס 318  ליירוט מיגים סוריים שניסו להפריע למטוסי ח"א התוקפים בגזרה. לאחר ההמראה המטוסים טסו צפונה בגובה 17,000 רגל וכשהיו מעל קריית שמונה קיבלו הוראה מבקר היירוט:"למפגש-030".
 
הטייסים השליכו בידונים. אגמון חישב את איזור האמ"ט וניווט צפונה משם. המבנה נסק לגובה 23,000 רגל,פתח מבערים והאיץ למהירות על קולית.אחד מטייסי המבנה דיווח על 2 זוגות מיג 21 הטסים בשורה עורפית ונעל עליהם.הבקר התריע על מיגים הקרבים מתחת לגובה בו טס המבנה ותוך כדי פנייה טייסי המבנה גילו אותם.הקורנסים נכנסו לקרב אויר המוני שבו השתתפו קורנסים מטייסת העטלף ומטוסי נשר מטייסת הקרב הראשונה.
 
מס' 2 במבנה של טייסת הפטישים דיווח על קשר עיין עם המטוסים הסוריים. זוג קורנסים מהמבנה צלל מטה,וזוג נוסף שאותו הוביל אגמון רדף אחרי המיגים לכיוון צפון.הוא חתך אותם,שיחרר ומשך.כשהיו המיגים בכיוון צפון צימצם אגמון את הטווח ל-1,500 מטר,קיבל קליטה בטילים אך עדיין היה בזוית צידוד גדולה מידי לשיגור.הוא פנה אל זוג מיגים נוסף. הוא התיישב על זנבו של אחד מהם, הרים את האף,הוריד ,והמיג, שטס צמוד לבן זוגו, הפך הטייה. טיל ששיגר זאב רז באותו רגע לא פגע במיג.המיג שבר בפראות וטיל שני ששוגר עליו לא פגע גם הוא. אגמון התישב על זנבו של מיג אחר.טייס המיג צלל בחריפות ואז שיגר אגמון טיל שלישי שפגע במיג בגובה 1,500 רגל.המיג התפוצץ והתרסק.
 
זאב רז השיג את ההפלה השנייה.הוא מספר:
 
"ראיתי קורנס בפנייה שמאלית משגר.המיג שובר,מתהפך,ואז הרמתי אף כדי להיעצר,הורדתי אף ושיגרתי.פעמיים הוא הפך (הטייה) בדיוק בשיגור.הטיל האחרון עשה כמו ברל רול (גלגול חבית),תיקן,והתפוצץ עליו."
לייבסיטי - בניית אתרים